Koncert Mis i Gongów czyli Muzykoterapia Dogłębnokomórkowa

1 raz w miesiącu Koncert dla Dzieci i chętnych Rodziców prowadzą:
– Ewa Meissner
Dyplomowana muzykoterapeutką pracującą z wibracją dźwięków kamertonów, mis himalajskich oraz gongów. Posiada dyplom z muzykoterapii dogłębno-komórkowej, masażu hawajskiego, masażu RDT olejkami Young Living, refleksoterapii oraz metody One Brain. Od ponad 5 lat prowadzi relaksacyjne kąpiele w dźwiękach w Polsce oraz we Włoszech jak również zajęcia z muzykoterapii dla dzieci autystycznych i niepełnosprawnych w ośrodku NFZ w Warszawie. Jej pasją są dalekie podróże w kierunkach wschodnich.


– Feroz Ranzoo
Ukończył szkołę masażu i leczenia ajurwedyjskiego w Kerali w Indiach, w kolebce ajurwedy i od 2010 roku specjalizuję się masażach. Wykonuje masaż dźwiękiem z medytacją przy użyciu mis tybetańskich i gongów. Jest jednym z najlepszych specjalistów ajurwedyjskich masaży w Polsce, przyjmuje także w Elektrowni Powiśle.

Senso-Joga

Zajęcia Senso-Jogi z Magdalena Sobczyk

Magda jest Certyfikowaną Terapeutką Integracji Sensorycznej I i II stopnia (ukończone studia podyplomowe w zakresie integracji sensorycznej). Z wykształcenia Pedagog Specjalny. Nauczycielka Jogi Integralnej i Aerial Jogi. Uwielbiana przez Dzieci, prywatnie Mama dwójki Dzieci :).

Terapeuta Aktywnego Treningu Słuchowego „Neuroflow” (Centralne Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego). Na co dzień prowadzi indywidualne i grupowe Treningi Umiejętności Społecznych, obserwację kliniczną dzieci, terapię modulacji integracji sensorycznej, treningi słuchowe, senso-plastykę i terapię ręki dla dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami typu: Autyzm, Zespół Aspergera, Down, z opóźnionym rozwojem mowy i komunikacji, afazją, z dysleksją, ADHD czy zaburzeniami sprzężonymi.

 

 

SKABATONY - Muzykologia w pełnym wydaniu!

Rozwijaj swoje Dziecko muzycznie z rozsławionym już Marcinem Skabą! 

Skabatony: zajęcia muzyczno-ruchowe.
Edukacja muzyczna w formie swobodnej zabawy.
Liczne aktywności napędzane radością dzieci zachęcają do zdobywania wiedzy i kształtują wiele przydatnych w życiu kompetencji: koncentracji, pracy zespołowej, indywidualności, aktywności twórczej, autoprezentacji, zdolności przywódczych.

Poprzez piosenki, konkursy, animacje, rebusy, ćwiczenia rytmiczne i korelację ciałą w muzyce, przyczyniamy się do wykształcenia w uczestnikach warsztatów wrażliwości na piękno muzyki i zaangażowania w indywidualne działania twórcze. Odkrywamy przed nimi drogę prowadzącą do ich własnych pasji i zainteresowań.

Piano Band z Marcinem Skabą!

Piano Band to warsztaty zespołowe elektronicznych instrumentów klawiszowych dla dzieci w wieku od 5 lat. 
Nasza metoda wspiera w nauczaniu najmłodszych adeptów sztuki muzycznej poprzez odkrywanie i radość tworzenia. Poprzez praktykę poznajemy teorię w przystępny sposób, dzięki czemu edukacja wzmaga zachwyt oraz zachęca do kreatywności własnej i kontynuowania rozwoju.
A może właśnie Twoje dziecko to drugi Chopin? A jeśli nawet nie, to wiemy dobrze, że
muzyka wspiera w nabywaniu umiejętności matematycznych, zarówno logicznego jak i
kreatywnego myślenia czy pracy zespołowej. W przyszłości z pewnością przydadzą się one
Waszym pociechom. Uczymy poprzez zabawę, dobry humor, nie podajemy wiedzy “na tacy”,
wspólnie ją odkrywamy rozwijając wiarę we własną moc i otwartość w wyrażaniu myśli i
pomysłów.
Mając świadomość niezwykłej wartości wystąpień publicznych w rozwoju dziecka, dzielimy się kilka razy do roku efektami naszych działań edukacyjnych w ramach różnego typu uroczystości (koncerty, pikniki). 

Ukulele z Marcinem Skabą!

Kukulele to warsztaty grupowe gry na ukulele. Są kolejną propozycją
edukacji muzycznej pełnej zachwytu i łatwości. Historie bohaterów muzycznego lasu, ich piosenki, zagadki, czasem problemy, na które znajdujemy strategie rozwiązania – to żywy świat edukacji muzycznej, w której historia potrafi pobudzać do działań edukacyjnych, wzmagać zainteresowanie, budować relacje i być świadomym ich niezwykłej
wartości w dzisiejszym świecie.

 

Studio Bajki!

Cykl bajek będący efektem kreatywności dzieci oraz motorem napędowym Edukacji Zachwytu. Bajki Zachwytu powstają z myślą o wspieraniu rozwoju emocjonalnego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Opowieści, które powstają w wyniku połączenia muzyki i słowa, uzupełnione elementami plastycznymi i teatralnymi oddziałują na zmysły Małego-Wielkiego odbiorcy.
Bajki Zachwytu podejmują tematy problematyczne dla Małego Człowieka i pomagają mu oswoić się i odnaleźć we współczesnej rozpędzonej rzeczywistości.
Odnajdując swoje miejsce w świecie, Mały Człowiek czuje sprawczość, która jest podstawowym elementem tworzącym w dziecku świadomość własnej wartości.
Czas przed ekranem może być wartościowy!

Studio Bajki tworzymy Z WAMI: To przestrzeń dla Dziecka do pobudzenia swojej kreatywności, przelania swoich marzeń i snów nie tylko na kartkę. To miejsce, gdzie mogą nadać im kształt, charakter, dźwięk. Młody Twórca w kreatywnej i bezpiecznej przestrzeni poznaje wartości wynikające z pracy zespołowej jak i indywidualnej.
Stwarza to solidny fundament do bycia świadomym własnej wartości i wykorzystywania swoich mocnych stron w grupie. Sprawczość i samodzielność dzieci w dobie globalnej automatyzacji nie przestaje być unikalną i istotną
umiejętnością.