Kadra Wioski HappyNest

Magdalena Żołądek – Wódz Wioski, Dyrektor

Założycielka pierwszego polskiego HappyNest Center (www.happynest.center) czyli Centrum Zajęć wzmacniających ciało, umysł i relacje z Bliskimi dla Dzieci, Nastolatków i Dorosłych. W HappyNest Center od 2020 roku towarzyszymy Małym i Dużym w radzeniu sobie ze stresem, odkrywaniu spokoju umysłu, radości płynącej z wewnątrz i budowaniu wzmacniających relacji, a od IX 2022 do HappyNest dołącza pierwsze takie bliskościowe przedszkole na południu Warszawy – Wioska HappyNest :).

Nauczycielka najskuteczniejszej i najbardziej przebadanej Techniki Oddechowej na świecie (przebadanej w ponad 70 niezależnych ośrodkach) dla Dzieci, Nastolatków i Dorosłych (certyfikat międzynarodowy), obecnej m.in. na najlepszych Uczelniach takich jak Stanford, Columbia czy Yale, wpisanej do WHO. Techniki, która skutecznie niweluje stres, stany obniżonego nastroju i depresji, zwiększając jednocześnie uważność i koncentrację oraz współodczuwanie. Techniki, która znacząco poprawia dobrostan ponad 460 mln Ludzi w 156 krajach (56% spadek kortyzolu i mleczanów we krwi czyli hormonów stresu, 68-73% remisji objawów depresji już w 3 tygodnie, 218% poprawa jakości snu, 45% wzrost odporności).

„W kontakcie z Dziećmi najważniejsze są dla mnie wzajemna relacja, szacunek i akceptacja. Stworzenie bezpiecznej i pełnej życzliwości atmosfery to grunt,dzięki któremu nie tylko z większą lekkością (i radością obu stron :)) angażujemy Dzieci w proponowane aktywności ale przede wszystkim zapewniamy im środowisko sprzyjające przyswajaniu pozytywnych wartości. Uznawanie zarówno emocji, nastrojów jak i potrzeb małego Człowieka są dla mnie kluczowe w budowaniu jego poczucia własnej wartości, sprawczości i autonomii. A kiedy mają przestrzeń i swobodę w wyrażaniu siebie, naturalne talenty i predyspozycje zaczynają rozkwitać samoistnie. I to jest nasza rola jako Rodziców i Wychowawców – kochać bezwarunkowo, nieustannie towarzysząc w bliskości.”

Agnieszka Dabrowska-Jedynak happynest center wioska nowa iwiczna

Agnieszka Dąbrowska-Jedynak - Mentor

„Wspieram Wioskę HappyNest w obszarach: budowania zespołu, komunikacji NVC, Jestem spełnioną, świadomą kobietą, żoną skrupulatnego informatyka Arka, mamą dorastającego młodego mężczyzny Krzysztofa i siedmioletniej rezolutnej Zosi.
Wspieram dorosłych w tworzeniu autentycznych relacji między sobą i z dziećmi oraz w nawiązywaniu kontaktu z emocjami i potrzebami.
Wiem, jak z sukcesem otworzyć dobre miejsce dla małych ludzi, żłobek, przedszkole, szkołę i wspieram w tym innych, także Magdę i cały Zespół Wioski HappyNest.
Jestem też pedagogiem, trenerką kompetencji interpersonalnych i wychowawczych, wykładowcą akademickim, certyfikowaną mediatorką w oparciu o Porozumienie bez przemocy (NVC).
Dysponuję skutecznymi strategiami i doświadczeniem, które dają dzieciom i dorosłym poczucie sprawczości i budują satysfakcjonujące życie.”

Aneta

Aneta Majewska – Pedagog

„Jestem osobą kreatywną,  cierpliwą i punktualną.  Łatwo nawiązuję kontakty z dziećmi, dzięki czemu Mały Człowiek czuje się zaopiekowany i bezpieczny w Naszej Wiosce. Razem możemy doświadczać, odkrywać i ciekawie spędzać wspólny czas. Kiedy tęsknota i smutek biorą górę, porozmawiamy o emocjach i postaramy się znaleźć wspólne rozwiązanie. 

Ukończyłam studia na kierunku: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną i  psychologią rozwojową. Jestem certyfikowanym terapeutą ręki i zaburzeń motoryki małej. 

A prywatnie Mamą czteroletnich bliźniąt.”

Ola Semenchak

Ola Semenchak - Opiekun w Żłobku (Koliberki :))

Opiekun w naszym Wioskowym Żłobku 🙂
Jestem pedagogiem z 3 letnim doświadczeniem pracy z dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Ukończyłam studia pedagogiczne i ciągle się dokształcam by mieć jak najszerszą wiedzę o rozwoju i potrzebach dzieci na różnych etapach ich życia. 
Podchodzę do podopiecznych z całym sercem i szacunkiem, uczę również szacunku i zrozumienia do emocji i potrzeb innych dzieci i dorosłych. Dzieci czują się ze mną bezpiecznie i mogą wyrażać cały spectrum swoich emocji do których zawsze podchodzę ze zrozumieniem :).

Ola Obnowska

Aleksandra Obnowska - Terapeuta SI Integracji Sensorycznej

Jestem nauczycielem-przewodnikiem od 9 lat, dla którego ważnymi filarami w edukacji są uważność, samodzielność, refleksja,  odpowiedzialność, szacunek do dziecka i jego potrzeb. 

 

Stawiam na relację poprzez współpracę z dzieckiem, jego rodzicami i zespołem specjalistów we Wiosce, a także wierzę, ze jest ona fundamentem warunkującym harmonijny rozwój dziecka jak i całej jego rodziny. 

 

Wspieram swoje edukacyjne działania kursami takimi jak Pozytywna Dyscyplina, Pedagogika Emilio Reggio, Porozumienie bez Przemocy (NVC), Plan daltoński w przedszkolu, elementy edukacji Marii Montessori, Dziecięca Matematyka E. Gruszczyk Kolczyńskiej i wiele innych.  

 

Dodatkowo jestem certyfikowanym terapeutą i diagnostą zaburzeń integracji sensorycznej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapeutów Integracji Sensorycznej w Warszawie, gdzie ukończyłam kurs kwalifikujący. 

 

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, syna i córki, którzy są moimi najlepszymi nauczycielami życia i rodzicielstwa

Joanna Grobel-Ludwa - Opiekun w Żłobku

Wkrótce więcej informacji 🙂
Joanna opiekuje się Dziećmi w naszym Żłobku :).

WhatsApp Image 2024-03-17 at 13.51.52

Aleksandra Zalewska - Psycholog

Pracuję jako psycholog przedszkolny, szkolny, edukator, trener TUS oraz realizator programów profilaktycznych. 

Swoje wykształcenie zdobywałam na Akademii Pedagogiki Specjalnej doskonaląc je szeregiem szkoleń w obszarze pracy psychologicznej z dziećmi i młodzieżą w obrębie zdrowia psychicznego. Doświadczenie zdobywałam w poradni psychologicznej przy Dziennym Oddziale Psychiatrycznym SZPZLO Warszawa-Ochota, Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, Warszawskich szkołach, przedszkolach oraz innych placówkach terapeutycznych. 

Specjalizuję się w udzielaniu wsparcia psychologicznego dzieciom, które doświadczają trudności emocjonalnych i rozwojowych, oraz ich rodzinom. Moja praktyka obejmuje prowadzenie konsultacji dla rodziców, opiekę psychologiczną dla dzieci i młodzieży, zajęcia rewalidacyjne oraz prowadzenie warsztatów i szkoleń dla młodzieży z zakresu zdrowia psychicznego. 

Dodatkowo, oferuję wsparcie dla osób pracujących z dziećmi, aby wspólnie rozwijać skuteczne strategie wsparcia.  Prowadzę szkolenia dla kadr szkolnych z zakresu pracy z dziećmi i nastolatkami. 

Najważniejsze dla mnie jest budowanie pozytywnej relacji z każdym dzieckiem, identyfikowanie jego mocnych stron oraz empatyczne podejście i zaangażowanie w rozwiązanie napotkanych trudności. Pracuję bliskościowo w zgodzie z metodą NVC, a swoją pracę poddaję regularnie superwizji. Z radością wspolpracuje z wioska HappyNest w której doceniam to, ze atmosfera jest pełna życzliwości i wsparcia dla rozwoju każdego dziecka. Wspólna praca z zaangażowanym zespołem pedagogicznym sprawia, ze możemy tworzyć inspirujące środowisko, które sprzyja zdobywaniu nowych umiejętności i budowaniu pozytywnych relacji między dziećmi i dorosłymi.

Izabela Tomczuk – Pomoc Pedagoga, psycholog

Z wykształcenia jestem psycholożką. Od początku swojej aktywności zawodowej związana jestem z dziećmi. W kontakcie z dzieckiem zależy mi na budowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz nazywaniu i uważnianiu pojawiających się emocji. Uważam, że każde wypowiedziane „nie” jest powiedzeniem „tak” dla siebie, swoich potrzeb i granic, dlatego z szacunkiem i uważnością podchodzę do każdego „nie” wypowiedzianego przez dziecko. Uważam, że najtrudniejsze i najpiękniejsze co nas w życiu spotyka to relacje, dlatego, by móc je budować dojrzale bliska jest mi komunikacja w oparciu o NVC. Bardzo doceniam czas spędzony w towarzystwie dzieci, ponieważ pozwala on spojrzeń na otaczający nas świat z innej perspektywy. Prywatnie ćwiczę jogę i czytam książki :).

Marcin Skaba – muzyk

„Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się wcześnie, miałem dziewięć lat. Tata brał akordeon do ręki i grał, mama lubiła tańczyć, ja lubiłem biegać wokół stołu (śmiech). Powiedziałem tacie, że chcę grać, od razu wiedziałem, że na skrzypcach. Trafiłem do szkoły muzycznej w Piotrkowie Trybunalskim, potem do Katowic na Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej. Był to piękny okres poznawania ludzi, muzyki. To zakiełkowało i wyrosło w to, co teraz robię, co kocham.”
Marcin prowadzi u nas zajęcia muzyczne dla dzieci, o których więcej przeczytasz w zakładce ZAJĘCIA DODATKOWE.
Ma w sobie tyle pasji, że mógłby spokojnie obdzielić nią kilka osób 😉

Tafadzwa (Taffy) – Native Speaker

Hello, I’m Tafadzwa Masona, people call me Taffy :),l am from Zimbabwe. I’ve been in Poland since 2018, and my journey with working with kids began in 2016 before I brought my passion for teaching to Poland. I have dedicated 6 years to nurturing and educating children, finding joy in the unique learning experiences each country has offered. What I love most about working with kids is witnessing their curiosity and creativity blossom. I’m excited to embark on this journey with your children here in HappyNest.

 

Short story 

One sunny day, a previous kindergarten l worked in turned into a vibrant rainbow for „Magical Color Day.” Kids dressed head-to-toe in their chosen hues, painted a collaborative rainbow mural, and enjoyed a rainbow-themed snack time. It was a joyous burst of color, creativity, and shared laughter, creating lasting memories l greatly cherish and enjoy such moments and l look forward to more magical moments with HappyNest family .

Eliza Ozga – Logopeda

Logopedia to moja pasja, sposób na życie i wielka przygoda. Praca z młodym człowiekiem jest piękna, ale i wymagająca. Dlatego staram się stale rozwijać poprzez kursy i szkolenia, zwłaszcza z najbardziej interesujących mnie ostatnio kwestii czyli: kreatywnych metod pracy, terapii miofunkcjonalnej oraz pracy z dziećmi ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi.

Jestem absolwentką Pomagisterskiego Studium Logopedycznego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam kwalifikacyjne studia z zakresu przygotowania pedagogicznego. W trakcie specjalizacji neurologopedycznej. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Na co dzień pracuję również w poradni psychologiczno – pedagogicznej gdzie zajmuję się diagnozą i terapią dzieci z zaburzeniami mowy oraz jestem członkiem zespołu orzekającego ds. autyzmu i zespołu Aspergera.  

Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki wspaniałych chłopców, którzy codziennie inspirują mnie do działania :).

.

.