Kadra Wioski HappyNest

Magdalena Żołądek – Wódz Wioski, Dyrektor

Założycielka pierwszego polskiego HappyNest Center (www.happynest.center) czyli Centrum Zajęć wzmacniających ciało, umysł i relacje z Bliskimi dla Dzieci, Nastolatków i Dorosłych. W HappyNest Center od 2020 roku towarzyszymy Małym i Dużym w radzeniu sobie ze stresem, odkrywaniu spokoju umysłu, radości płynącej z wewnątrz i budowaniu wzmacniających relacji, a od IX 2022 do HappyNest dołącza pierwsze takie bliskościowe przedszkole na południu Warszawy – Wioska HappyNest :).

Nauczycielka najskuteczniejszej i najbardziej przebadanej Techniki Oddechowej na świecie (przebadanej w ponad 70 niezależnych ośrodkach) dla Dzieci, Nastolatków i Dorosłych (certyfikat międzynarodowy), obecnej m.in. na najlepszych Uczelniach takich jak Stanford, Columbia czy Yale, wpisanej do WHO. Techniki, która skutecznie niweluje stres, stany obniżonego nastroju i depresji, zwiększając jednocześnie uważność i koncentrację oraz współodczuwanie. Techniki, która znacząco poprawia dobrostan ponad 460 mln Ludzi w 156 krajach (56% spadek kortyzolu i mleczanów we krwi czyli hormonów stresu, 68-73% remisji objawów depresji już w 3 tygodnie, 218% poprawa jakości snu, 45% wzrost odporności).

„W kontakcie z Dziećmi najważniejsze są dla mnie wzajemna relacja, szacunek i akceptacja. Stworzenie bezpiecznej i pełnej życzliwości atmosfery to grunt,dzięki któremu nie tylko z większą lekkością (i radością obu stron :)) angażujemy Dzieci w proponowane aktywności ale przede wszystkim zapewniamy im środowisko sprzyjające przyswajaniu pozytywnych wartości. Uznawanie zarówno emocji, nastrojów jak i potrzeb małego Człowieka są dla mnie kluczowe w budowaniu jego poczucia własnej wartości, sprawczości i autonomii. A kiedy mają przestrzeń i swobodę w wyrażaniu siebie, naturalne talenty i predyspozycje zaczynają rozkwitać samoistnie. I to jest nasza rola jako Rodziców i Wychowawców – kochać bezwarunkowo, nieustannie towarzysząc w bliskości.”

Agnieszka Dabrowska-Jedynak happynest center wioska nowa iwiczna

Agnieszka Dąbrowska-Jedynak - Mentor

„Wspieram Wioskę HappyNest w obszarach: budowania zespołu, komunikacji NVC, Jestem spełnioną, świadomą kobietą, żoną skrupulatnego informatyka Arka, mamą dorastającego młodego mężczyzny Krzysztofa i siedmioletniej rezolutnej Zosi.
Wspieram dorosłych w tworzeniu autentycznych relacji między sobą i z dziećmi oraz w nawiązywaniu kontaktu z emocjami i potrzebami.
Wiem, jak z sukcesem otworzyć dobre miejsce dla małych ludzi, żłobek, przedszkole, szkołę i wspieram w tym innych, także Magdę i cały Zespół Wioski HappyNest.
Jestem też pedagogiem, trenerką kompetencji interpersonalnych i wychowawczych, wykładowcą akademickim, certyfikowaną mediatorką w oparciu o Porozumienie bez przemocy (NVC).
Dysponuję skutecznymi strategiami i doświadczeniem, które dają dzieciom i dorosłym poczucie sprawczości i budują satysfakcjonujące życie.”

Aneta

Aneta Majewska – Pedagog

„Jestem osobą kreatywną,  cierpliwą i punktualną.  Łatwo nawiązuję kontakty z dziećmi, dzięki czemu Mały Człowiek czuje się zaopiekowany i bezpieczny w Naszej Wiosce. Razem możemy doświadczać, odkrywać i ciekawie spędzać wspólny czas. Kiedy tęsknota i smutek biorą górę, porozmawiamy o emocjach i postaramy się znaleźć wspólne rozwiązanie. 

Ukończyłam studia na kierunku: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną i  psychologią rozwojową. Jestem certyfikowanym terapeutą ręki i zaburzeń motoryki małej. 

A prywatnie Mamą czteroletnich bliźniąt.”

Ola Semenchak

Ola Semenchak

Opiekun w naszym Wioskowym Żłobku 🙂
Jestem pedagogiem z 3 letnim doświadczeniem pracy z dziećmi w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Ukończyłam studia pedagogiczne i ciągle się dokształcam by mieć jak najszerszą wiedzę o rozwoju i potrzebach dzieci na różnych etapach ich życia. 
Podchodzę do podopiecznych z całym sercem i szacunkiem, uczę również szacunku i zrozumienia do emocji i potrzeb innych dzieci i dorosłych. Dzieci czują się ze mną bezpiecznie i mogą wyrażać cały spectrum swoich emocji do których zawsze podchodzę ze zrozumieniem :).

Ola Obnowska

Aleksandra Obnowska – Pedagog

Jestem nauczycielem-przewodnikiem od 9 lat, dla którego ważnymi filarami w edukacji są uważność, samodzielność, refleksja,  odpowiedzialność, szacunek do dziecka i jego potrzeb. 

 

Stawiam na relację poprzez współpracę z dzieckiem, jego rodzicami i zespołem specjalistów we Wiosce, a także wierzę, ze jest ona fundamentem warunkującym harmonijny rozwój dziecka jak i całej jego rodziny. 

 

Wspieram swoje edukacyjne działania kursami takimi jak Pozytywna Dyscyplina, Pedagogika Emilio Reggio, Porozumienie bez Przemocy (NVC), Plan daltoński w przedszkolu, elementy edukacji Marii Montessori, Dziecięca Matematyka E. Gruszczyk Kolczyńskiej i wiele innych.  

 

Dodatkowo jestem certyfikowanym terapeutą i diagnostą zaburzeń integracji sensorycznej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapeutów Integracji Sensorycznej w Warszawie, gdzie ukończyłam kurs kwalifikujący. 

 

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, syna i córki, którzy są moimi najlepszymi nauczycielami życia i rodzicielstwa

Magdalena Starczewska - pedagog specjalny

Wkrótce więcej informacji 🙂
Magda Opiekuje się Dziećmi w grupie przedszkolnej. 

Native Speaker

Wkrótce więcej informacji 🙂

Izabela Tomczuk – Psycholog

Z wykształcenia jestem psycholożką. Od początku swojej aktywności zawodowej związana jestem z dziećmi. W kontakcie z dzieckiem zależy mi na budowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz nazywaniu i uważnianiu pojawiających się emocji. Uważam, że każde wypowiedziane „nie” jest powiedzeniem „tak” dla siebie, swoich potrzeb i granic, dlatego z szacunkiem i uważnością podchodzę do każdego „nie” wypowiedzianego przez dziecko. Uważam, że najtrudniejsze i najpiękniejsze co nas w życiu spotyka to relacje, dlatego, by móc je budować dojrzale bliska jest mi komunikacja w oparciu o NVC. Bardzo doceniam czas spędzony w towarzystwie dzieci, ponieważ pozwala on spojrzeń na otaczający nas świat z innej perspektywy. Prywatnie ćwiczę jogę i czytam książki :).

Marcin Skaba – muzyk

„Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się wcześnie, miałem dziewięć lat. Tata brał akordeon do ręki i grał, mama lubiła tańczyć, ja lubiłem biegać wokół stołu (śmiech). Powiedziałem tacie, że chcę grać, od razu wiedziałem, że na skrzypcach. Trafiłem do szkoły muzycznej w Piotrkowie Trybunalskim, potem do Katowic na Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej. Był to piękny okres poznawania ludzi, muzyki. To zakiełkowało i wyrosło w to, co teraz robię, co kocham.”
Marcin prowadzi u nas zajęcia muzyczne dla dzieci, o których więcej przeczytasz w zakładce ZAJĘCIA DODATKOWE.
Ma w sobie tyle pasji, że mógłby spokojnie obdzielić nią kilka osób 😉