Kadra Wioski HappyNest

Magdalena Żołądek – Wódz Wioski

Założycielka pierwszego polskiego HappyNest Center (www.happynest.center) czyli Centrum Zajęć wzmacniających ciało, umysł i relacje z Bliskimi dla Dzieci, Nastolatków i Dorosłych. W HappyNest Center od 2020 roku towarzyszymy Małym i Dużym w radzeniu sobie ze stresem, odkrywaniu spokoju umysłu, radości płynącej z wewnątrz i budowaniu wzmacniających relacji, a od IX 2022 do HappyNest dołącza pierwsze takie bliskościowe przedszkole na południu Warszawy – Wioska HappyNest :).

Nauczycielka najskuteczniejszej i najbardziej przebadanej Techniki Oddechowej na świecie (przebadanej w ponad 70 niezależnych ośrodkach) dla Dzieci, Nastolatków i Dorosłych (certyfikat międzynarodowy), obecnej m.in. na najlepszych Uczelniach takich jak Stanford, Columbia czy Yale, wpisanej do WHO. Techniki, która skutecznie niweluje stres, stany obniżonego nastroju i depresji, zwiększając jednocześnie uważność i koncentrację oraz współodczuwanie. Techniki, która znacząco poprawia dobrostan ponad 460 mln Ludzi w 156 krajach (56% spadek kortyzolu i mleczanów we krwi czyli hormonów stresu, 68-73% remisji objawów depresji już w 3 tygodnie, 218% poprawa jakości snu, 45% wzrost odporności).

„W kontakcie z Dziećmi najważniejsze są dla mnie wzajemna relacja, szacunek i akceptacja. Stworzenie bezpiecznej i pełnej życzliwości atmosfery to grunt,dzięki któremu nie tylko z większą lekkością (i radością obu stron :)) angażujemy Dzieci w proponowane aktywności ale przede wszystkim zapewniamy im środowisko sprzyjające przyswajaniu pozytywnych wartości. Uznawanie zarówno emocji, nastrojów jak i potrzeb małego Człowieka są dla mnie kluczowe w budowaniu jego poczucia własnej wartości, sprawczości i autonomii. A kiedy mają przestrzeń i swobodę w wyrażaniu siebie, naturalne talenty i predyspozycje zaczynają rozkwitać samoistnie. I to jest nasza rola jako Rodziców i Wychowawców – kochać bezwarunkowo, nieustannie towarzysząc w bliskości.”

Karolina Ajdysińska - Dyrektorka

„Nie od zawsze wiedziałam, że moją drogą będzie praca z i dla dzieci. Za czasów liceum wyobrażałam sobie przyszłość związaną z literaturą, dziennikarstwem i teatrem, a wcześniej większość mojego życia pochłaniał sport. Intuicja jednak skierowała mnie na studia pedagogiczne i to była moja najlepsza decyzja! Zaczynając od opieki nad Dziećmi – ciesząc się codzienną obserwacją ich rozwoju oraz poznawaniem świata na nowo – oczami dziecka… moje życie nabrało barw! Później moja droga zawodowa wiązała się już tylko z edukacją poprzez współzarządzanie przedszkolem integracyjnym oraz administrację w szkole podstawowej.

Od czasu pojawienia się na świecie mojej Córeczki wiele rzeczy uległo

przewartościowaniu. Patrząc jak się zmienia i rozwija, myślałam o powrocie do przedszkola i wtedy życie postawiło przede mną Magdę – założycielkę Wioski HappyNest, dlatego dzisiaj jestem tutaj, chcąc tworzyć najlepsze miejsce do rozwoju, odkrywania siebie i budowania własnej tożsamości naszych małych wielkich Ludzi.”

Agnieszka Dabrowska-Jedynak happynest center wioska nowa iwiczna

Agnieszka Dąbrowska-Jedynak - Mentor

„Wspieram Wioskę HappyNest w obszarach: budowania zespołu, komunikacji NVC, Jestem spełnioną, świadomą kobietą, żoną skrupulatnego informatyka Arka, mamą dorastającego młodego mężczyzny Krzysztofa i siedmioletniej rezolutnej Zosi.
Wspieram dorosłych w tworzeniu autentycznych relacji między sobą i z dziećmi oraz w nawiązywaniu kontaktu z emocjami i potrzebami.
Wiem, jak z sukcesem otworzyć dobre miejsce dla małych ludzi, żłobek, przedszkole, szkołę i wspieram w tym innych, także Magdę i cały Zespół Wioski HappyNest.
Jestem też pedagogiem, trenerką kompetencji interpersonalnych i wychowawczych, wykładowcą akademickim, certyfikowaną mediatorką w oparciu o Porozumienie bez przemocy (NVC).
Dysponuję skutecznymi strategiami i doświadczeniem, które dają dzieciom i dorosłym poczucie sprawczości i budują satysfakcjonujące życie.”
Aneta

Aneta Majewska – Pedagog

„Jestem osobą kreatywną,  cierpliwą i punktualną.  Łatwo nawiązuję kontakty z dziećmi, dzięki czemu Mały Człowiek czuje się zaopiekowany i bezpieczny w Naszej Wiosce. Razem możemy doświadczać, odkrywać i ciekawie spędzać wspólny czas. Kiedy tęsknota i smutek biorą górę, porozmawiamy o emocjach i postaramy się znaleźć wspólne rozwiązanie. 

Ukończyłam studia na kierunku: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną i  psychologią rozwojową. Jestem certyfikowanym terapeutą ręki i zaburzeń motoryki małej. 

A prywatnie Mamą trzyletnich bliźniąt.”

Olga Stawska

Olga Stawska – Logopeda

Dyplomowany logopeda i filolog polski, ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim  Dotychczas prowadziła jako wicedyrektor 3 przedszkola integracyjne, a obecnie jest Koordynatorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nadarzynie.
W swojej pracy zawodowej koncentrowała się na opóźnionym rozwoju mowy oraz zaburzeniach artykulacji dzieci w wieku przedszkolnym, jak również na zaburzeniach mowy i komunikacji dzieci ze spektrum autyzmu, pracowała również z dorosłymi osobami po udarach.
Posiada I stopień międzynarodowego kursu Teorii Integracji Sensorycznej, I stopień logorytmiki, I stopień Szkoły muzycznej w klasie skrzypiec i wiele innych 🙂

Uwielbia pracę z dziećmi w każdym wieku i wie, że najlepsze rezultaty osiąga się poprzez zabawę. Wykorzystuje zróżnicowane metody podczas terapii logopedycznych, m.in. Metodę Dobrego Startu, elementy metody krakowskiej, kinezjologię Denissona, elementy metody werbotonalnej, masaż Wintreberta, el.masażu wg Castillo Moralesa, stymulację wielozmysłową, lewopółkulową oraz zabawy sensoryczne, muzyczne i inne.

Prywatnie mama dwóch synów oraz dwóch adoptowanych psiaków. Kocha naturę, dobrą kuchnię i jazz.

Katarzyna Wylangowska

Katarzyna Wylangowska

Uczę, ponieważ to moja pasja. ”Dzieci rodzą sie ze skrzydłami a nauczyciele pomagają mu je rozwijać” Janusz Korczak. 
Bycie mamą otworzyło mi oczy na to, co naprawdę najważniejsze w życiu. Moje dzieci zainspirowały mnie do zmiany dotychczasowej ścieżki kariery i poświęceniu się pracy z dziećmi. Przez 20 lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii gdzie ukończyłam studia psychologii, z ukierunkowaniem na psychologię dziecięcą. Dodatkowo posiadam przygotowanie pedagogiczne udokumentowane dyplomami Cambridge uprawniającymi do nauki języka angielskiego. W trakcie studiów przez 4 lata pracowałam w brytyjskiej szkole podstawowej pomagając dzieciom polskich emigrantów w nauce języka angielskiego. Od 10 lat jestem lektorem języka angielskiego. Cechuje mnie opiekuńczość i troskliwość, przez co łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi. Język angielski jest moją pasją, na co dzień posługuje się nim w domu z dziećmi i mężem. W pracy uczę dzieci nie tylko słownictwa, piosenek czy wierszyków, ale przede wszystkim wzajemnego szacunku i wzajemnej akceptacji. Moim głównym założeniem jest łączenie nauki z zabawą tak, aby dzieci miały szansę przyswoić wiele elementów mowy w sposób, jaki uczyły się języka ojczystego. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości i ogromną satysfakcję. Uśmiechy, uściski i wszystkie miłe słowa usłyszane od dzieci to dla mnie największa nagroda, która nadaje sens mojej pracy. 

EwaMeissner-Happy-Nest-Center-Nowa-Iwiczna

Ewa Meissner – muzykoterapeutka

Dyplomowana muzykoterapeutka pracująca z wibracją dźwięków
kamertonów, mis himalajskich oraz gongów. Posiada dyplom z muzykoterapii dogłębno komórkowej, masażu hawajskiego, masażu RDT olejkami Young Living, refleksoterapii oraz metody One Brain. Od ponad 5 lat prowadzi relaksacyjne kąpiele w dźwiękach w Polsce oraz we Włoszech jak również zajęcia z muzykoterapii dla dzieci autystycznych i niepełnosprawnych w ośrodku NFZ w Warszawie.

Marzena Skawińska – fizjoterapeuta

Pasja i serce – fizjoterapia, kinezyterapia i ruch, który przynosi prawdziwe wsparcie. Praca nad ciałem z dorosłymi i dzieci w pokonywaniu ograniczeń i bólu.
Certyfikowany trener jogi Vinyasy oraz fizjoterapeutycznej ZOGI.
Posiada legitymację trenera Korektywy i Kompensacji Wad Postawy – Centrum Wyższej Szkoły Rehabilitacji.
„Wciąż biorę udział w licznych szkoleniach pogłębiających wiedzę kinezyterapeutyczną, ze szczególnym uwzględnieniem metod leczenia skoliozy, a także płaskostopia, obszaru miednicy, wad klatki piersiowej oraz leczniczych technik oddechowych. Obecnie udoskonalam warsztat i studiuję w Carolina Medical Health Centre techniki masażu i pracę na tkankach głębokich.
Prowadzę od wielu lat ursynowskie sekcje zdrowego ruchu, współpracuję z Calypso, CRS Raszyn, Studio Terapia, a także placówkami Montessori, Świat Dziecka, gdzie wdrażam projekt Wczesnego Wykrywania Wad Postawy. Wszystko po to, aby dzielić się wiedzą, przeciwdziałać wadom postawy i wspierać dobrym ruchem. Prowadzę też własną stronę na Facebooku @Korekty Wad Postawy.”
W Wiosce prowadzi dodatkowe zajęcia z profilaktyki wad postawy, korygujące niewłaściwe nawyki ruchowe oraz indywidualne sesje dla dzieci w obecności rodziców.

Marcin Skaba – muzyk

„Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się wcześnie, miałem dziewięć lat. Tata brał akordeon do ręki i grał, mama lubiła tańczyć, ja lubiłem biegać wokół stołu (śmiech). Powiedziałem tacie, że chcę grać, od razu wiedziałem, że na skrzypcach. Trafiłem do szkoły muzycznej w Piotrkowie Trybunalskim, potem do Katowic na Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej. Był to piękny okres poznawania ludzi, muzyki. To zakiełkowało i wyrosło w to, co teraz robię, co kocham.”
Marcin prowadzi u nas zajęcia muzyczne dla dzieci, o których więcej przeczytasz w zakładce ZAJĘCIA DODATKOWE.
Ma w sobie tyle pasji, że mógłby spokojnie obdzielić nią kilka osób 😉