Kadra Wioski HappyNest

Magdalena Żołądek – Wódz Wioski, Dyrektor

Założycielka pierwszego polskiego HappyNest Center (www.happynest.center) czyli Centrum Zajęć wzmacniających ciało, umysł i relacje z Bliskimi dla Dzieci, Nastolatków i Dorosłych. W HappyNest Center od 2020 roku towarzyszymy Małym i Dużym w radzeniu sobie ze stresem, odkrywaniu spokoju umysłu, radości płynącej z wewnątrz i budowaniu wzmacniających relacji, a od IX 2022 do HappyNest dołącza pierwsze takie bliskościowe przedszkole na południu Warszawy – Wioska HappyNest :).

Nauczycielka najskuteczniejszej i najbardziej przebadanej Techniki Oddechowej na świecie (przebadanej w ponad 70 niezależnych ośrodkach) dla Dzieci, Nastolatków i Dorosłych (certyfikat międzynarodowy), obecnej m.in. na najlepszych Uczelniach takich jak Stanford, Columbia czy Yale, wpisanej do WHO. Techniki, która skutecznie niweluje stres, stany obniżonego nastroju i depresji, zwiększając jednocześnie uważność i koncentrację oraz współodczuwanie. Techniki, która znacząco poprawia dobrostan ponad 460 mln Ludzi w 156 krajach (56% spadek kortyzolu i mleczanów we krwi czyli hormonów stresu, 68-73% remisji objawów depresji już w 3 tygodnie, 218% poprawa jakości snu, 45% wzrost odporności).

„W kontakcie z Dziećmi najważniejsze są dla mnie wzajemna relacja, szacunek i akceptacja. Stworzenie bezpiecznej i pełnej życzliwości atmosfery to grunt,dzięki któremu nie tylko z większą lekkością (i radością obu stron :)) angażujemy Dzieci w proponowane aktywności ale przede wszystkim zapewniamy im środowisko sprzyjające przyswajaniu pozytywnych wartości. Uznawanie zarówno emocji, nastrojów jak i potrzeb małego Człowieka są dla mnie kluczowe w budowaniu jego poczucia własnej wartości, sprawczości i autonomii. A kiedy mają przestrzeń i swobodę w wyrażaniu siebie, naturalne talenty i predyspozycje zaczynają rozkwitać samoistnie. I to jest nasza rola jako Rodziców i Wychowawców – kochać bezwarunkowo, nieustannie towarzysząc w bliskości.”

Olga Stawska

Olga Stawska – Vice Dyrektor Wioski

Dyplomowany logopeda i filolog polski, ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim  Dotychczas prowadziła jako wicedyrektor 3 przedszkola integracyjne, a obecnie jest Koordynatorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nadarzynie.
W swojej pracy zawodowej koncentrowała się na opóźnionym rozwoju mowy oraz zaburzeniach artykulacji dzieci w wieku przedszkolnym, jak również na zaburzeniach mowy i komunikacji dzieci ze spektrum autyzmu, pracowała również z dorosłymi osobami po udarach.
Posiada I stopień międzynarodowego kursu Teorii Integracji Sensorycznej, I stopień logorytmiki, I stopień Szkoły muzycznej w klasie skrzypiec i wiele innych 🙂

Uwielbia pracę z dziećmi w każdym wieku i wie, że najlepsze rezultaty osiąga się poprzez zabawę. Wykorzystuje zróżnicowane metody podczas terapii logopedycznych, m.in. Metodę Dobrego Startu, elementy metody krakowskiej, kinezjologię Denissona, elementy metody werbotonalnej, masaż Wintreberta, el.masażu wg Castillo Moralesa, stymulację wielozmysłową, lewopółkulową oraz zabawy sensoryczne, muzyczne i inne.

Prywatnie mama dwóch synów oraz dwóch adoptowanych psiaków. Kocha naturę, dobrą kuchnię i jazz.

Agnieszka Dabrowska-Jedynak happynest center wioska nowa iwiczna

Agnieszka Dąbrowska-Jedynak - Mentor

„Wspieram Wioskę HappyNest w obszarach: budowania zespołu, komunikacji NVC, Jestem spełnioną, świadomą kobietą, żoną skrupulatnego informatyka Arka, mamą dorastającego młodego mężczyzny Krzysztofa i siedmioletniej rezolutnej Zosi.
Wspieram dorosłych w tworzeniu autentycznych relacji między sobą i z dziećmi oraz w nawiązywaniu kontaktu z emocjami i potrzebami.
Wiem, jak z sukcesem otworzyć dobre miejsce dla małych ludzi, żłobek, przedszkole, szkołę i wspieram w tym innych, także Magdę i cały Zespół Wioski HappyNest.
Jestem też pedagogiem, trenerką kompetencji interpersonalnych i wychowawczych, wykładowcą akademickim, certyfikowaną mediatorką w oparciu o Porozumienie bez przemocy (NVC).
Dysponuję skutecznymi strategiami i doświadczeniem, które dają dzieciom i dorosłym poczucie sprawczości i budują satysfakcjonujące życie.”
Aneta

Aneta Majewska – Pedagog

„Jestem osobą kreatywną,  cierpliwą i punktualną.  Łatwo nawiązuję kontakty z dziećmi, dzięki czemu Mały Człowiek czuje się zaopiekowany i bezpieczny w Naszej Wiosce. Razem możemy doświadczać, odkrywać i ciekawie spędzać wspólny czas. Kiedy tęsknota i smutek biorą górę, porozmawiamy o emocjach i postaramy się znaleźć wspólne rozwiązanie. 

Ukończyłam studia na kierunku: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną i  psychologią rozwojową. Jestem certyfikowanym terapeutą ręki i zaburzeń motoryki małej. 

A prywatnie Mamą trzyletnich bliźniąt.”

Ola Obnowska

Aleksandra Obnowska – Pedagog

Jestem nauczycielem-przewodnikiem od 9 lat, dla którego ważnymi filarami w edukacji są uważność, samodzielność, refleksja,  odpowiedzialność, szacunek do dziecka i jego potrzeb. 

 

Stawiam na relację poprzez współpracę z dzieckiem, jego rodzicami i zespołem specjalistów we Wiosce, a także wierzę, ze jest ona fundamentem warunkującym harmonijny rozwój dziecka jak i całej jego rodziny. 

 

Wspieram swoje edukacyjne działania kursami takimi jak Pozytywna Dyscyplina, Pedagogika Emilio Reggio, Porozumienie bez Przemocy (NVC), Plan daltoński w przedszkolu, elementy edukacji Marii Montessori, Dziecięca Matematyka E. Gruszczyk Kolczyńskiej i wiele innych.  

 

Dodatkowo jestem certyfikowanym terapeutą i diagnostą zaburzeń integracji sensorycznej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapeutów Integracji Sensorycznej w Warszawie, gdzie ukończyłam kurs kwalifikujący. 

 

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, syna i córki, którzy są moimi najlepszymi nauczycielami życia i rodzicielstwa

Jagoda

Jagoda Gęborys – Opiekun w Żłobku

Jestem mamą dwóch wspaniałych synów i Opiekunem w Wiosce HappyNest. Od początku mojego macierzyństwa i pracy zawodowej z dziećmi stawiam na uważność i bliskościową opiekę.

Cenię sobie pozytywne kontakty między ludzkie i wzajemną współpracę. Jestem osobą empatyczną i wspierającą. Chętnie angażuje się w organizowanie działań w celu poprawy funkcjonowania fizycznego, psychicznego i społecznego dzieci z wioski. Jest mi bliska filozofia Reggio Emila, metodyka bliskościowa i pedagogika Marii Montessorii. Traktuje otoczenie z należytym szacunkiem oraz poszanowaniem godności człowieka. W pracy jak i w życiu prywatnym wyznaczam sobie za cel wsparcie dziecka. Do zobaczenia w Wiosce HappyNest!

Marzena

Marzena Dędelewska – anglojęzyczna Pomoc Pedagoga 🙂

Jestem wykwalifikowaną nauczycielką języka angielskiego. Spędziłam prawie 15 lat w Wielkiej Brytanii, swoje pedagogiczne kwalifikacje i doświadczenie zdobywając już tam. Moim zadaniem jako Opiekuna w Wiosce jest otulenie dzieci językiem angielskim stosując metodę Total Immersion czyli używając języka angielskiego podczas opieki i zabawy. Prywatnie jestem mamą dwóch synów. Kocham podróże a moją wielką miłością jest Grecja. Γεια σας! 🙂 

 

Izabela Tomczuk – Psycholog i Opiekun

Z wykształcenia jestem psycholożką. Od początku swojej aktywności zawodowej związana jestem z dziećmi. W kontakcie z dzieckiem zależy mi na budowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz nazywaniu i uważnianiu pojawiających się emocji. Uważam, że każde wypowiedziane „nie” jest powiedzeniem „tak” dla siebie, swoich potrzeb i granic, dlatego z szacunkiem i uważnością podchodzę do każdego „nie” wypowiedzianego przez dziecko. Uważam, że najtrudniejsze i najpiękniejsze co nas w życiu spotyka to relacje, dlatego, by móc je budować dojrzale bliska jest mi komunikacja w oparciu o NVC. Bardzo doceniam czas spędzony w towarzystwie dzieci, ponieważ pozwala on spojrzeń na otaczający nas świat z innej perspektywy. Prywatnie ćwiczę jogę i czytam książki :).

Marcin Skaba – muzyk

„Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się wcześnie, miałem dziewięć lat. Tata brał akordeon do ręki i grał, mama lubiła tańczyć, ja lubiłem biegać wokół stołu (śmiech). Powiedziałem tacie, że chcę grać, od razu wiedziałem, że na skrzypcach. Trafiłem do szkoły muzycznej w Piotrkowie Trybunalskim, potem do Katowic na Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej. Był to piękny okres poznawania ludzi, muzyki. To zakiełkowało i wyrosło w to, co teraz robię, co kocham.”
Marcin prowadzi u nas zajęcia muzyczne dla dzieci, o których więcej przeczytasz w zakładce ZAJĘCIA DODATKOWE.
Ma w sobie tyle pasji, że mógłby spokojnie obdzielić nią kilka osób 😉