Odkrywanie świata, rozwój inteligencji oraz fascynująca nauka czytania globalnego przez zabawę Metodą Zaangażowania Emocjonalnego dla dzieci w wieku 2–6 lat opracowana przez Centrum Badań Edukacyjnych „Akademia Nauki” z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w oparciu o neuronaukę
– tylko w Przedszkolu Wioska HappyNest!

Rodzicu, a czy wiesz, że...?

– połączenia neuronalne, które wytworzą się w mózgu Twojego Dziecka do 5-6 roku życia włącznie (co neurobiolodzy określają mianem „okna czasowego”) jest nie do nadrobienia w wieku późniejszym? 

– to ten sam ośrodek w mózgu jest odpowiedzialny za czytanie, co za myślenie?
– to pierwsze lata Twojego Dziecka kształtują to, jakie będzie w przyszłości.
– w szkole popełnia się dwa katastrofalne błędy jeśli chodzi o naukę czytania – tzn. czytanie na głos oraz po literkach / sylabach.
– IQ to nic innego jak zagęszczenie synaps czyli połączeń między neuronami w mózgu Twojego Dziecka, a odpowiednio bogate środowisko zapewnia rozwój pełni jego potencjału intelektualnego.

Dlatego na pozalekcyjne zajęcia Akademii Nauki uczęszcza do HappyNest Center rok rocznie ponad 150 zadowolonych Dzieci!
W programie Przedszkola – program Akademii jest wpisany jako bazowy i wliczony w czesne! 

5 elementów programu Akademii Nauki:

Najważniejsze elementy programu Akademii Nauki w Przedszkolu Wioska HappyNest:

1. Zabawa w czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego – to coś czego Twoje dziecko nie doświadczy w żadnym innym przedszkolu. Wykorzystując osiem specjalnie przygotowanych książeczek będziemy bawić się z Twoim dzieckiem wyrazami, wyrażeniami i literkami, dzięki czemu z radością i bez wysiłku nauczy się czytać. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach, dzięki temu chętnie po nie sięgają!

2. Eksperymenty naukowe rozwijające myślenie i ciekawość dziecka – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego musi myć zęby albo po co mu ciepła czapka. Dzięki eksperymentom maluch sam się o tym przekona, a pomoże mu w tym Zaczarowany Zajączek. Dzięki eksperymentowaniu maluszki rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania i myślenia. Przygotuj się na to, że Twoje małe dziecko nie raz zaskoczy cię swoją wiedzą na temat otaczających nas zjawisk!

3. Rozwojowość i poczucie własnej wartości – twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Oczywiście opowie o tym dzieciom Zaczarowany Zajączek, który potrafi mówić o rzeczach trudnych w sposób bardzo dla nich zrozumiały (jeśli przyjdziesz na lekcję pokazową dowiesz się, co naukowcy odkryli u dzieci czteroletnich i jaki to miło związek z ich wiedzą o mózgu).

4. Gry integracyjne i dramy – twoja pociecha będzie chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyć w zajęciach przede wszystkim dlatego, że cały czas świetnie się będzie bawić. W Akademii Nauki, dzieci nowych umiejętności uczą się w sposób naturalny – niejako “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier.

wioska happynest przedszkole bliskosciowe nowa iwiczna

Dziewięć Diamentowych Cech Sukcesu

5. W ciągu 20 lat pracy z dziećmi zauważyliśmy, że przy odpowiednim wsparciu, każde dziecko może je rozwinąć i w efekcie uczyć się w atmosferze odprężenia i radości.
Uczenie się traktujemy całościowo, jako pewną postawę, dzięki której możemy osiągać w życiu to, co jest dla nas ważne i wartościowe. Nazywamy ją Naturalną Postawą do uczenia się.
Opiera się ona na cechach, które także rozwijamy w Akademii Nauki. Należą do nich m.in.:

  • Rozwojowość – przekonanie, że inteligencja jest zdolnością, którą można rozwijać,

  • Poczucie własnej wartości – przekonanie że już jestem wartościowym człowiekiem,

  • Optymizm pozytywne nastawienie do siebie i swoich możliwości.

    Badania pokazują, że osoby, które osiągają sukcesy, mają zdecydowanie bardziej wzmocnione połączenia neuronalne odpowiedzialne za cechy, które nazwaliśmy w naszym modelu Diamentu – 9 cechami sukcesu.